Ekran Resmi 2021 03 25 15.01.55

Google Adsense alternatifleri en fazla hesabı kapatılan veya askıya alınan webmaster’lar tarafından araştırılmaktadır. Günümüzde en iyi reklam ağı olduğundan dolayı çok fazla tercih edilse de Adsense sıkı ve disiplinli bir anlayışa sahip olduğundan dolayı en ufak hataları bile affetmiyor. Sayfada çok fazla reklam olması, reklama tıklamaya teşviki kopya içerik ve reklama tıklama gibi birçok nedenden dolayı yayıncıların hesapları kapatılabiliyor. Üstelik bu bazen süresiz şekilde de gerçekleştirilebiliyor.

Adsense hesaplarının kapatılmasıyla Adsense alternatifleri sistemler de dikkat çekmeye başladı. Hesapları kapatılan website ve blog sahipleri reklam geliri sağlamak için bir takım alternatif sistemlere yöneldiler. Adsense kadar kaliteli olup olmadıkları tartışmaya açık bir konu olsa da website veya bloglarından para kazanmak isteyen birçok kişi bu sistemleri deniyor. Siz de henüz Adsense hesabı alamadıysanız veya hesabınız kapatıldıysa bu sistemleri deneyerek sitenizden para kazanabilirsiniz.

İşte Adsense alternatifi 7 sistem:

1) ReklamStore

reklamstore 1

ReklamStore uzun zamandır yayıncı ve reklam verenleri bir araya getiren bir platform. 2007 yılından beri faaliyet gösteren reklam ağı en güvenilir reklam firmalarından birisi olarak hizmet sunuyor.Yayıncılar affiliate, display, native ve video reklam seçeneklerini websitelerinde sunabiliyorlar. Banner reklamlar özellikle en fazla tercih edilen reklam tipleri arasında yer alıyor. Ödeme konusunda herhangi bir sorun yaşanmıyor ve ödeme alt limiti 30 ₺ olarak belirlenmiştir. Ödeme limiti aştığınızda banka hesabınıza reklamlardan kazandığınız para havale yapılıyor.

Eğer bir şahıs şirketiniz yoksa reklamlardan kazandığınız para üzerinden %20’lik kesinti yapılarak size havale yapıldığını bilmenizde fayda var. Yani ekstradan vergi ile uğraşmanıza veya vergi ödemenize gerek kalmıyor. Şirket sahipleri için ise ödeme yapılırken herhangi bir kesinti yapılmıyor. Tıklama başına ReklamStore’dan kazanacağınız para değişiklik gösterse de ortalama 0,07 – 0,08 ₺ aralığında seyrediyor. Bin gösterim başına(BGBG) ortalama kazanç ise 0,10 ₺ civarında. Eğer günlük yüksek hit alan bir website veya blog sahibiyseniz aylık ciddi gelirler kazanabilirsiniz.

2) AdMatic

admatic 1 1 e1616674942843

Gösterim bazlı reklam ağı olan AdMatic son derece güvenilir ve kaliteli bir sistem olarak ön plana çıkıyor. Adsense alternatifi siteler arasında en fazla tercih edilen sistemlerden biri olan AdMatic Adsense ve diğer reklam ağlarıyla aynı anda da kullanılabiliyor. Birçok büyük haber sitesinde de görebileceğiniz sistem bin gösterim başı ücretlendirme ile işliyor.

AdMatic’te en önemli kriter reklamların gösterim bazlı ücretlendirilmesidir. Yani reklamlara tıklanması veya fazla tıklanması yayıncıların daha fazla para kazanması anlamına gelmiyor. Bu sistem günlük gösterim sayısı çok fazla olan website ve bloglar için uygundur. Eğer günlük görüntüleme sayınız 10.000 ve üzeri değilse bu sistemden çok fazla bir gelir beklememelisiniz.1000 gösterim başına AdMatic ile 1 – 2 ₺ arasında bir kazanç elde edebilirsiniz. Yani günlük 20.000 görüntüleme alan bir website ayda 600 ₺ gibi bir para kazanabilir. Bunun yanında yayıncılar ekstradan başka tıklama bazlı reklam ağlarıyla da çalışılarak gelir arttırılabilir.

3) Infolinks

infolinks

Adsense alternatifi 7 sistem arasında en kaliteli sistemlerden birisi olan Infolinks, başka reklam sistemleriyle de sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. Birçok blog ve website’de kullanılan sisteme başvuru kolayca yapılıyor ve Adsense’e göre daha kolay ve daha kısa sürede onay alınabiliyor. Infolinks’de belli kelimelerin üzerine gelindiğinde reklam gösterimi yapılabiliyor ve pop-up reklamlar gösterilebiliyor. Özellikle belli kelimeler üzerinden çıkan reklamlar kullanıcıların da ilgisini çekerek reklamlara tıklamalarına zemin hazırlayabiliyor. Tek dezavantajlı yönü ise bazen Türkiye’deki kullanıcılara alakasız reklamlar gösterilebiliyor.

Infolinks’den para kazanmak için de yüksek görüntüleme almanız gerekiyor. Website ve blog günlük görüntüleme sayınız günlük minimum 10.000 olursa kayda değer bir gelir elde edebilirsiniz. Yaklaşık 10.000 reklam etkileşimine 7-8 $ gibi bir kazanç elde edebilmeniz mümkün.

4) Propeller Ads

Propeller Ads

Propeller Ads, en fazla kullanılan Adsense alternatifi siteler arasında yer alıyor. Minimum 30 $ ödeme alt sınırı bulunan sistemde birçok farklı reklam modeliyle mümkün olan en iyi etkileşimi alabilirsiniz. BGBM (1000 gösterim başına maliyet) şeklinde hesaplanan reklam gösterimlerinden iyi paralar kazanma imkânınız bulunuyor. Tabi sayfa görüntülenme sayınız da Propeller Ads ile kazanabileceğiniz reklam geliri potansiyelinizi direkt olarak etkiliyor. Propeller Ads’da Payooner, ePayments ve Webmoney üzerinden ödeme yapılabilmektedir. 2011 yılından beri faaliyet gösteren reklam ağında yayıncılara ödeme konusunda herhangi bir sorun yaşanmamıştır.

5) BuySellAds

Ekran Resmi 2021 03 25 15.13.55

BuySellAds ile reklam alanı satılabilmesi mümkündür. Adsense alternatifi 7 sistem arasında yer alan BuySellAds sisteminin sadece İngilizce diline sahip olan web siteleri tercih ettiğini söylemekte fayda var. Ayrıca sistem sadece yüksek kaliteli site ve blogları kabul ediyor. Yani eğer BuySellAds ile para kazanmak reklam alanı satmak istiyorsanız hem içeriğiniz hem de ziyaretçi sayınız iyi olmak zorunda. Sistemde sadece kaliteli yayıncılar bulunduğundan dolayı reklam verenlerin de kaliteli reklam yayınlamalarına özen gösterilmektedir. Sisteme başvuru yapabilmek için aylık minimum 100.000 sayfa gösterimine sahip bir İngilizce siteniz olması gerektiğini unutmamalısınız. Sistemde yayıncılar için sunulan reklam geliri hesaplama aracıyla ziyaretçi sayınıza göre tahmini olarak ne kadar gelir elde edebileceğinizi hesaplayabiliyorsunuz.

6) RevContent

RevContent

En iyi Adsense alternatifleri arasında yer alan sistemde reklamlar yerel olarak gösterilmektedir. Daha çok içerik olarak (tanıtım yazısı) gibi görünen reklamlar sanki website ve blog’da yer alan normal bir içerik gibi görünmekte, bu durum da reklama tıklanma oranlarını daha da arttırmaktadır. Reklamlara tıklama başına yayıncılar 0,01 – 0,10 $ gibi ücretler kazanmaktadır. RevContent yayıncıların belli bir kalitede website veya blog’a sahip olmalarını istemektedir. Bu nedenle yeni website veya blog sahipleri için uygun bir sistem değildir. Oturmuş, kaliteli içeriklere sahip günlük minimum 20 – 30 bin ziyaretçi alan website ve bloglar için RevContent uygun olabilir.

7) AdCash

Ekran Resmi 2021 03 25 15.15.51

Adsense alternatifi 7 sistem arasında sıklıkla kullanılan AdCash, yayıncılar için oldukça fazla reklam çeşidi sunmaktadır. Tıklama ve gösterim başına para kazanılabilen reklam ağında mobil uygulama, arkadaşlık siteleri ve bahis gibi alanlarda reklamların yayınladığını bilmenizde fayda var.Minimum 100 € ödeme sınırını aştığında yayıncılara her ayın başında ödeme yapılıyor. Ayın 10’una kadar ödemeler gerçekleştiriliyor ve 1 ay para bekletildikten sonra yayıncıların ödemeleri gerçekleştiriliyor.

Adsense alternatifleri website ve bloglarınızdan gelir elde etmeniz için kullanabileceğiniz alternatiflerden oluşuyor. Eğer bu sistemler dışında gelir elde etmek istiyorsanız webmaster forumlarını ve sitelerini inceleyerek burada reklam verenlerle direkt iletişime geçebilir ve direkt olarak kendiniz reklam alabilirsiniz.
Yorumlar 0

Fikrinizi Söyleyin
Hoşgeldiniz

Burada seo konuşulur, seo yazılır, seo desteklenir, seo için fikir üretilir. Bizim işimiz seo siz de hazırsanız buyrun, başlayalım!

Hemen Teklif Al

Burada seo konuşulur, seo yazılır, seo desteklenir, seo için fikir üretilir. Bizim işimiz seo siz de hazırsanız buyrun, başlayalım!

FİYAT TEKLİFİ AL

Garantili Trafik Artışı & Büyüme Hedefi

Aylık SEO Hizmeti ile minimum 3 aylık sözleşmeli projelerde minimum %12’den %100’e kadar büyüme hedefi veriyoruz.

× Whatsapp ile bize ulaşın.