seo

Google’nın Mobil Cihazlar Üzerindeki Etkisi E-Ticaret dünyasındaki oldukça hızlı büyümenin arkasından gelişen çeşitli teknolojiler ile ülkemizde birkaç sene içerisinde gelişen en büyük sektörlerden bir tanesi de mobil SEO olarak bilinmektedir ki son derece önem arz eden bir noktadır. Mobil SEO’nun önemi nedir? Google şirketinin mobil ürünler üstünde ürettiği çeşitli özel algoritma ve yazılımlar beraberinde arama motorlarının sıralama kriterleri üstünde çeşitli çalışmalar yapmak gerekir. Yurt dışında kullanılmakta olan bu sektör ülkemizde son yıllarda  oldukça gelişmiş durumdadır. Bunun sebebi ülkemizde artık mobil üstünden internete bağlanan kullanıcı sayısının milyonların üstüne çıkmasıdır.  Bununla beraber ise ülkemizin en büyük 3 büyük operatörü yapmış oldukları çeşitli çalışmalar vasıtası ile artık her an her türlü yerde internete bağlanabilmeleri için çok özel kampanyalar oluşturmaktadırlar.

Kurumsal Firmalar SEO Çalışmaları İçin Daha Tedbirli!

SEO çalışmaları günümüzde talebi ve çeşitli rekabetleri en çok ve en hızla artan çalışma sektörlerinden bir tanesidir.

Kurumsal SEO neden önemlidir?

SEO konusunda bu sektöre farklı gruplar tarafınca da odak noktası olabilmekte ve çok değişik manipülasyon ve suistimallere açık bir hale gelebilmektedir. Bunun gibi çok farklı amaçlar ile bu sektöre giren kişiler SEO çalışmaları amacı ile büyük risk ve güven problemleri de oluşturabilmektedirler. İşte bu gibi durumlarda çeşitli kurumsal firmalar SEO çalışmaları amacı ile daha dikkatli ve çok daha tedirgin olabilmekteler. Kurumsal bir SEO çalışması, jenerik kelimelerin dışarısında kalan alanları da içerebilmektedir. Örnek vermek gerekirse oyun, haber kelimesi yerine, asansör, parke veya doğrudan firma ismine yönelik çalışmaları da kapsayabilmektedir. Örnek vermek gerekirse kurumsal çalışmalar arasında, Konya evden eve nakliyat, Ankara transfer şirketi gibi bölgelere göre de sektör grupları oluşabilmektedir.

SEO Üzerinde Sosyal Medya’nın Önemi ve Etkisi Sosyal medya olmadan SEO artık hiçbir şekilde düşünülemez bir hal almıştır.

Sosyal medyanın SEO üzerinde önemi nedir? 1 Aralık 2010 tarihinde Danny Sullivan’ın Google ve Bing beraberinde yapmış olduğu bir röportaj da Bing ve Google şirketi, Twitter’dan retweet ve tweetler le gelen çeşitli linklerin arama sonuçlarını belirleyen sinyallerden de birisi olduğunu belirtmiştir. Hatta bu iki arama devi de, linkleri paylaşmakta olan kullanıcıların kaç kişiyi takip ettiğini ve yine kaç kişi tarafından takip edildiğinin de göz önünde bulundurulduğundan bahsetmişti. Bu demek oluyor ki tweet edilecek ve Facebook sitesinde paylaşılmaya değecek içerikler üretmeliyiz.  Aynı zamanda da SearchMetrics tarafınca düzenlenilen araştırma, Facebook paylaşımlarının, backlinklerden çok daha etkili olduğunu da göz önüne sermiştir. Bu güne kadar gerçekeleşenler de bunu ispatlar niteliktedir.

İşe Yarar ve Kaliteli İçeriğin Önemi Daha önceki başlıkta da Google ve Bing şirketinin Twitter kullanıcılarının follower/following rakamlarını oldukça önemsediğine değinmiştik.

Google Twitter profillerini SEO açısından nasıl değerlendiriyor?

Bu demek oluyor ki 10 kişi tarafından takip edilerek 100 kişi takip eden Twitter profilinin göndermiş olduğu sinyal ile 100 kişi tarafınca takip edilip 10 kişi takip eden Twitter kullanıcısının göndermiş olduğu sinyaller aynı değildir. Bununla beraberinde Google+Authorship unsurunu da es geçmemeliyiz. Google Author Agent patentini 2005’te aldı ve Google+ ile beraberinde bu özelliği de hayata soktu. Google’ın G+ ve Google Authorship özelliklerini aynı gün içerisinde duyuyor olması da hiçbir şekilde tesadüf değildir. Daha fazla takipçi kazanmak ve çok daha fazla insan tarafınca G+  çevrelerine eklenmek için ne yapabiliriz? Önemli bilgiler ve son derece önemli içerik paylaşabilmek tabi ki de.


seo title desc
SEO • 13 Ekim 2021 • Yazar: Seobaz Destek
Seo Uyumlu İçerik Nasıl Hazırlanır?

Web sitelerinde yayınlanacak olan içeriklerin arama motorları tarafından daha fazla kullanıcılara ulaştırılması için seo uyumlu olması önemlidir. Arama motorları, belirlenen…

seo title desc
SEO • 03 Ekim 2021 • Yazar: Seobaz Destek
SEO Title – Description – Url Optimizasyonu

Sayfa içi seo uygulamalarında en önemli unsurlar Title (Başlık), Description (Açıklama), içerik, sayfa içi bağlantılar ve Url yapısının optimize edilmesini içerir. On Page…Yorumlar 0

Fikrinizi Söyleyin
Hoşgeldiniz

Burada seo konuşulur, seo yazılır, seo desteklenir, seo için fikir üretilir. Bizim işimiz seo siz de hazırsanız buyrun, başlayalım!

Hemen Teklif Al

Burada seo konuşulur, seo yazılır, seo desteklenir, seo için fikir üretilir. Bizim işimiz seo siz de hazırsanız buyrun, başlayalım!

FİYAT TEKLİFİ AL

Garantili Trafik Artışı & Büyüme Hedefi

Aylık SEO Hizmeti ile minimum 3 aylık sözleşmeli projelerde minimum %12’den %100’e kadar büyüme hedefi veriyoruz.

× Whatsapp ile bize ulaşın.