intagramda mavi tik nasil alinir

İnstagramda mavi tik nedir, neden bu bu kadar önemlidir?

İnstagram’da pek çok ünlünün, siyasetçinin, bilinen markaların sahip olduğu mavi tik, bir diğer adıyla; instagram hesabı doğrulama rozeti (Instagram Account Verification Badge), onaylanmış hesap anlamına gelmektedir.

Mavi tik; instagramda bilinen bir kişinin, ünlünün, bir markanın varlığının gerçek olup olmadığını ve diğer sahte hesaplardan ayırt edilebilmesi için kullanıcı profilinde yer alan bir işarettir.

İnstagram mavi tik alma instagramdaki hesabınızın popülerliğini arttırma, bilinen bir kişi hâline gelme, etkileşim alabilme ve ayrıca reklam alıp para kazanma adına kullanıcıya oldukça faydası olan bir araçtır.

Ayrıca instagram üzerinden alışverişin arttığı son yıllarda bir işletme hesabınız varsa internet üzerinden sattığınız ürünlerin tanıtımını yapmak ve instagram hikayenizden link vermek için hesabınızın muhakkak mavi tikli olması gerekmektedir.

Bilindiği üzere instagram sadece mavi tikli hesaplara bu ayrıcalığı tanıyor.

Mavi tikli instagram hesabı ile sadece ürünlerinizin tanıtımını değil insanların markaya olan güvenilirliğini de artırabilirsiniz.

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

instagram mavi tik alma

İnstagram’ın mavi tik verebilmesi için hesabınızda olması gereken kriterler:

 

Instagram mavi tik verebilmek için her ne kadar başvuru imkanı sunsa da bu başvurunun olumlu olması adına belli kriterler aramaktadır.

  1. Özgünlük: İnstagramın sizi sahte hesaplardan ayırabilmesi için olmazsa olmaz önemli bir kriteridir. Size özel bilgilerin paylaşıldığı hesabınızın doğruluğunu kanıtlayan bilgiler instagram için oldukça önemlidir.
  2. Eşsizlik: Bir diğer kriter ise hesabınızın eşsiz olup sizi diğer hesaplardan ayıracak özelliklere sahip olmasıdır.
  3. İlgi çekicilik: Hesabınızın yaptığınız paylaşımlarla ve aktifliğinizle ilgi çekici olması, diğer kullanıcılarla etkileşim sağlanması ve bu şekilde takipçi sayınızın artmasıyla hesabınızda belli bir trafik oluşması mavi tik alınması adına büyük bir etken olacaktır.
  4. Bütünlük: Profilinizdeki oluşturduğunuz bilgilerin bir bütünlük sağlaması instagram açısından önemli bir boyut taşımaktadır. Öncelikle hesabınızın herkese açık olması gerekmektedir. Hesabınızda bio’nuzun olması, muhakkak bir profil fotoğrafınızın olması ve en az 1 adet paylaşımda bulunmanız gerekmektedir.
  5. Bilinirlik: Intagramda mavi tik alabilmeniz için az da olsa popülariteye sahip olmanız gereklidir. Nitekim instagram sizin tanınan ya da bilinen bir kişi olduğunuz hakkında belli bir  kanıta veya referansa ihtiyaç duyar. En azından belli başlı haber sitelerinden kendinizi tanıtan basın bültenleri yayınlatabilirsiniz. Hakkınızda ne kadar çok basın bülteni yayınlatırsanız mavi tik alma olasılığınız o denli artar.

Basın bülteni yayınlamak için bu kaynaktan yararlanabilirsiniz: https://seobaz.com/basin-bulteni/

Bütün bunları sağladıktan sonra yapılması gereken tek şey başvuru formunun doldurulması ve beklenilmesi kalıyor.

Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır? (Görsel Anlatım)

 

Geçmişe baktığımız zaman mavi tikli instagram hesabı almak oldukça zordu ve kimin sahip olup olamayacağına instagram karar veriyordu.

Şimdilerde ise her yıl olduğu gibi yeni bir yeniliğe giden instagram, bir başvuru formu yardımıyla kullanıcılarına mavi tik alma imkânı sundu. (Instagram mavi tik başvuru formunu web sayfası üzerinden vermemektedir.)

Mavi tik başvurusu:

1 -)                                              2-)                                           3-)                                           4-)

1 1 2     3       4

 

Bilinmeli ki instagram mavi tik onayı için instagram belli bir zaman koşulu koymamaktadır. Lâkin başvuru yaptığınız takdirde olumlu ya da olumsuz şekilde dönüş yapılacağına emin olabilirsiniz.

Tüm bu işlemleri yaparken bilgilerinizi eksiksiz ve doğru şekilde girmeniz gereklidir.

Aksi takdirde mavi tik onaylandığında instagram daha sonra hesabınızla ilgili yalan yanlış bilgi bulgusuna rastladığı zaman mavi tiki kaldırabilir ve hatta hesabınızı kapatabilir.


instagram video indirme
Sosyal Medya • 30 Mayıs 2021 • Yazar: Mert Ali Keklik
İnstagram Video İndirme

İnstagram üzerinden severek izlediğiniz videoları program kullanmadan indirmek mümkün değildir. Bu içeriğimizde bazı video indirme programlarını ve nasıl kullanıldıklarını…Yorumlar 0

Fikrinizi Söyleyin
Hoşgeldiniz

Burada seo konuşulur, seo yazılır, seo desteklenir, seo için fikir üretilir. Bizim işimiz seo siz de hazırsanız buyrun, başlayalım!

Hemen Teklif Al

Burada seo konuşulur, seo yazılır, seo desteklenir, seo için fikir üretilir. Bizim işimiz seo siz de hazırsanız buyrun, başlayalım!

FİYAT TEKLİFİ AL

Garantili Trafik Artışı & Büyüme Hedefi

Aylık SEO Hizmeti ile minimum 3 aylık sözleşmeli projelerde minimum %12’den %100’e kadar büyüme hedefi veriyoruz.

× Whatsapp ile bize ulaşın.